کوهنوردی
ساعت ٥:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٦/٢٧  

وبلاگ مدیریت شاخه کوهنوردی از گروه ورزشی گروههای تخصصی پرشین بلاگ  به همت خانم آنا فراهانی و وبلاگ نویسان دیگر در این زمینه شروع به کار کرده است این وبلاگ  ارتباط بسیار خوبی با وبلاگ نویسان در ارتباط با رشته کوهنوردی برقرار کرده است و با توجه به اینکه وبلاگنویس ها  ی کوهنورد و علاقه مند  چه در سطح حرفه ای و چه غیر حرفه ای به صورت خود جوش برنامه های کوهنوردی برگزازنموده اند ، وبلاگ مدیریت این شاخه با سرعت بیشتری در حال تحقق به  اهداف مورد نظر گروههای تخصصی پرشین بلاگ  از جمله اطلاع رسانی سریع وکاربردی به کاربران  و همچنین ارتباط  سریع و آسان بین جامعه مجازی و دنیای واقعی است .

با آرزوی موفقیت برای  کوهنوردان وبلاگ نویس و علاقه مندان به این رشته


کلمات کلیدی:
 
قرار وب لاگی در غرفه پرشين بلاگ در جشنواره تسما
ساعت ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٦/۱۳  

پرشين بلاگ در جشنواره تسما

گروه سايت‌هاي پرشين بلاگ با حضور در جشنواره تسما (توليد و ساماندهي محتواي الكترونيكي ايران) در روزهاي برگزاري جشنواره ميزبان وبلاگ نويسان خواهد بود.

به همین مناسبت چهارشنبه ۱۴ شهریور ماه از ساعت ۱۴ الی ۱۸ در غرفه پرشین بلاگ (C24) قرار وب لاگی با حضور وب لاگ نویسان خواهیم داشت.

نشانی : خيابان حجاب / كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان / غرفه پرشین بلاگ (C24)


***جشنواره تسما كه از 13 شهريور  آغاز به كار كرده و تا 17 شهريور ماه ادامه خواهد داشت

      و از 9 صبح تا 18 بعدازظهر ميزبان بازديدكنندگان خواهد بود.

به امید دیدار


کلمات کلیدی:
 
نخستين همايش روز وبلاگ برگزار مي‌شود
ساعت ۱۱:٥٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٦/٥  


گروه سايت‌هاي پرشين بلاگ با همكاري فرهنگسراي رسانه نخستين همايش روز وبلاگ را برگزار مي‌كند.

به گزارش گروه سايت‌هاي پرشين بلاگ، اين همايش كه در جهت همگرايي وبلاگ‌نويسان فارسي زبان با وبلاگ‌نويسان جهان برگزار مي‌شود، روز شنبه 10 شهريور ماه در فرهنگسراي رسانه كه به تازگي آغاز به كار كرده است، برگزار خواهد شد.

اين مراسم كه با سخنراني "حميد ضيايي‌پرور" محقق و پژوهشگردر حوزه ارتباطات و انسیه پولادزاده مدیر اجرایی پرشين بلاگ برگزار خواهد شد، ميزبان تمامي وبلاگ نويسان از سرويس‌هاي مختلف وبلاگ فارسي خواهد بود.
31 آگوست از سوي وبلاگ‌نويسان جهان به زبان‌هاي مختلف به نام روز وبلاگ نامگذاري شده كه پرشين بلاگ نيز به همين مناسبت مراسمي را با حضور وبلاگ‌نويسان فارسي برگزار مي‌كند.

اين مراسم روز شنبه 10 شهريور ماه جاري از ساعت 5 تا 7 بعدازظهر در فرهنگسراي رسانه به نشاني تهران، ميدان وليعصر، ابتداي بلوار كشاورز برگزار خواهد شد.

http://persianblog.ir/news/entry.asp?module=news&id=494


کلمات کلیدی:
 
در باره پرشين بلاگ
ساعت ۱٢:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٦/٢  

متنی زیبا و جالب از برو بچ پرشین بلاگ:

کپی کردن بلامانع است:

پرشین بلاگ خانه پدری

ایرانی در هر جا و مکان راد مرد و بلندآوازه بوده .از مهربانی، مردانگی، جوانمرد و وفایش به نیکی یاد شده. یکی از عجیب ترین خصلت ما ایرانیان فراموش نکردن خوبی است، فراموش نکردن آن چیزی که آن را دوست داشتیم عجیب است اما هرگز به دلیل قهر با پدر و مادر راضی به فراموشی خانه پدری نمی‌شیم! حتی اگر از آنجا بیرونمان کنند اما همیشه یاد آنان با ماست. و اگر روزی برای آن خانه اتفاقی افتد، هرگز بی تفاوت از کنار آن نخواهیم گذشت.

متاسفانه مدتی است پرشین بلاگ دچار مشکلی شده که برای همه ما مهم است. برای همه ایرانیانی که در به دست آوردن رتبه چهارم زبان فارسی در فضای مجازی زحمت کشیده اند. شاید با فردی یا سلیقه ای در آن مجموعه مخالف باشیم اما کیست که نداند پرشین بلاگ با ایجاد آن فضا در 23 خرداد 81 و با همت  سه جوان ایرانی به بار نشست که کمترین اثر گذاریش به وجود آوردن محیطی برای وبلاگ نویسی بود. و بر همه واضح است که زبان فارسی از زمانی در اینترنت نشر و نمو یافت که وبلاگ نویسی عمومی شد.
و چه خاطراتی در این سال ها برایمان بوده. چه شیرین و چه تلخ! یادم نمی رود زمانی که دوستمان  بر اثر اتفاق مرحوم شد وبلاگش به ناگاه تبدیل به پربازدیدترین و پرنظرترین وبلاگ شد. در آن زمان، یاد می‌آورم با هماهنگی که با مسئولان وقت پرشین بلاگ شد در وبلاگ این دوست مطلبی منتشر شد که جامعه وبلاگ نویسی آن روزها را به شدت تحت تأثیر قرار داد.
قرار های وبلاگی نیز مزه خودش را داشت. زمانی که برای اولین بار متوجه میشیدم پشت زیباترین متنها وبلاگ
داستانهای محمد رضا یک جوان بسیار ساده،مهربان و خونگرم با قلمی زبر دست است.

 امروز برای کسانی که در پرشین بلاگ وبلاگ دارند و برای کسانی که حداقل یک بار هم در پرشین بلاگ، وبلاگ داشتن روز ادای دین باشد. دینی که هیچ منتی برایش نبوده. دینی عاطفی برای سایتی که برای نخستین بار امکان تجربه شیرین وبلاگ نویسی را فراهم کرد.

شاید
سالگرد پنجمین سال تولد پرشین بلاگ را ندیده باشید  اما من در آن جشن حاضر بودم. چیزی کم از یک مراسم با شکوه نداشت! کمبود فضا مشکل اصلی و دغدغه کلی برگزار کنندگان بود و مثل همیشه وبلاگ نویسان فعال و ارزشمند که شاید اینک دیگر در پرشین بلاگ وبلاگی نداشته باشند و کاملا مستقل و در وبلاگ شخصیشان می نویسند.

اصل جریان این است که متأسفانه پرشین بلاگ مورد حمله قرار گرفت و دامین به سرقت رفت. این سرقت به
هر نحو و به هر شکل مزموم است این حرکت تنها ضربه ای به پرشین بلاگ نیست ضربه به وبلاگ فارسی است! ضربه به زبان فارسیست. اهانتی است که می تواند گریبان دیگر سایتهای ارزشی دیگر را نیز بگیرد .همانگونه که در مطلب اعتراض خود و حمایتمان را از پرشین بلاگ اعلام داشتیم و امروز نیز بر وفای خود بر عهد پایبندیم. و همچون تو که گفتی ما تنها نیستم ما نیز می‌گویم پرشین بلاگ عزیز تو نیز تنها نیستی.


مرا عهدی است با جانان که تا جان در بدن دارم

هواداران کویش را چو جان خویشتن دارم!

 هیچ وقت، هیچ کجا مانند خانه پدری نخواهد شد.کلمات کلیدی: